Bespreking - 

0

Bespreking - 

0

3 draagbare neigings wat die moeite werd is om in 2018 op te let

Drabare tegnologie ontwikkel teen 'n vinnige pas. Met slim horlosies en bande wat hul plek om elke pols vasgryp, verwag die bedryfsleiers 'n plofbare groei in die draagbare mark. Met die bullish neiging in groei en evolusie van die tegnologie, kan ons verwag dat die slimtoestelle binnekort 'n algemene deel van ons daaglikse lewens sal word. In hierdie artikel sal ons 'n paar draagbare neigings ondersoek wat die toekoms van die drabare toestelle en Verbruikers IoT.

Statistiek: Aantal gekoppelde drabare toestelle wêreldwyd vanaf 2016 tot 2021 (in miljoene) | Statista

Stel u belang in nuutste tegnologieë? Kyk na ons hulpbronafdeling en kies:

Slim horlosies om intelligent te word:

Daar word verwag dat slimhorlosies baie slimmer sal word as wat dit tans is. Vanaf nou werk hierdie horlosies as 'n ondersteunende toestel om die mobiele ervaring te versterk, maar ons sal die horlosie binnekort as 'n ervaring sien. Met die toekomstige horlosies kan ons dienste verwag wat nie net ooreenstem met mobiele toestelle nie, maar moontlik die behoefte aan een in die eerste plek sal vervang.

Ons kan reeds gesondheidsrekords en daaglikse aktiwiteite monitor met behulp van ons horlosie in die toekoms. Ons sal hierdie insigte in 'n meer bruikbare vorm kan gebruik. Ons kan byvoorbeeld ons bloedglukosevlakke meet, dit aan ons kalender koppel, ons stresvlakke regdeur ons skedule monitor en vergaderings identifiseer en mense wat ons die meeste spanning gee - netjies, is dit nie?

'N Ander manier waarop die draagbare tegnologie kan ontwikkel, is dat dit die ideale oplossing sal wees vir die bestuur van ander IoT toestelle. Die werkplek en huise beweeg albei na intelligente toestelle. Hierdie toestelle vereis 'n aanvullende platform wat die gebruiker help om dit op afstand te beheer. Alhoewel mobiele en web die voor die hand liggende keuse is, kan ons ook sien dat slimhorlosies aan die tafel sit.


Lees meer: 5 Sinvolle toepassings van IoT in die verbruikersruimte

Gesondheidsorg wat die grootste gewere na vore bring:

Data is belangrik in elke aspek van die lewe, en so is dit ook die geval gesondheidsorg. Dokters kan grootliks baat by 'n tweede vir tweede insig oor die toestand van 'n pasiënt. Met die vordering in die draagbare tegnologie, kan ons ingewikkelde inligting versamel om verskillende gesondheidsverwante kwessies te beantwoord, soos die impak van 'n nuwe geneesmiddel, pasiënt se toestand na die operasie, daaglikse monitering van suikervlakke en bloeddruk, ens.

drabare toestelle word 'n wonderlike tegnologie om tyd en hulpbronne van hospitale te bespaar. Byvoorbeeld, 'n nuwe produk die Zephyr Anywhere se BioPatch, 'n klein FDA-goedgekeurde toestel, kan aan die bors van 'n pasiënt geheg word om hul toestand te monitor en mediese gegewens aan die betrokke dokters te verskaf. Dit kan ook waarskuwings op slimfone en horlosies van verpleegsters genereer wat meer intensiewe sorg en versorging help.

Draagbare IoT sal ook groot vordering maak met die hulp van ander bekwame mense. IoT kan effektief opgeneem word in kunsmatige ledemate, rolstoele en ander ondersteunende toestelle. 'N Maatskappy Resound bou sulke slim gehoorapparate. Een van sy produkte ReSound LiNX2 is die tweede gen-hulpmiddel wat die draers toelaat om hul gehoor te beheer deur 'n iPhone app. Ons kan in die toekoms meer gesofistikeerde innovasies in hierdie ruimte inspekteer.

Lees meer: Hoe sal masjienleer en drabaar gesondheidsorg na 'n volgende vlak verhoog?

Bril, klere en nog baie meer:

Slim brille is reeds in die mark en maak vinnig vordering om 'n aangename gebruikerservaring te bied. Met die vermoë om die omgewing uit te brei, het ons uiteindelik 'n gemaklike tegnologie wat ons kan bied gemengde realiteit ondervinding. Met Google, Microsoft, Intel doen almal pogings om die bril te ontwikkel wat ons binnekort kan verwag om meer gesofistikeerde en bekostigbare produkte in die mark te sien.

As u agterkom, behalwe 'n bril, is die draagbare inisiatiewe fiksheidsgerig, bedoel vir mense met groot sakke en dik polse. Gelukkig kom maatskappye nou met 'n baie meer gesofistikeerde slim drabare klere. Die slim klere bied 'n baie wyer omvang van data-insameling en kan insigte met hoër akkuraatheid en groter diepte bied.

Een so 'n onderneming wat die OMSignal sigbaar maak. Hulle het tans 'n reeks slim sporthemde vir mans en slim sport-bra vir vroue, wat albei tipiese fiksheidsmetrieke soos stappe, afstand, saam met baie ander unieke metings soos moegheidsvlakke, asemhalingsdoeltreffendheid en die moeite wat jou liggaam in die oefensessie doen, kan naspoor. Afgesien van brille en klere, kan ons ook ander slim verwag drabare toestelle soos helms, skoene ens.

Dit is net die begin van die slim era en ons sal binnekort 'n dieper penetrasie van draagbare IoT in ons lewens sien. Namate die tegnologie goedkoper en veiliger word, sal slim voorwerpe 'n deel van ons lewe word, net soos selfone en motors.

Is jy op soek na ontwikkelaars in die draagbare en IoT -ruimte? Ons span by NewGenApps spesialiseer in die lewering van tegnologie -oplossings vir nuwe eeue en oplossings soos IoT, AI, ML, ens. Kontak vandag nog vir 'n POC of projek.

Tags:

Anurag

0 Comments

Teken in op ons nuusbrief

Teken in op ons nuusbrief

Sluit aan by ons poslys om die jongste nuus en opdaterings van ons span te ontvang.

Jy het suksesvol aangemelde!

Deel hierdie
%d bloggers soos hierdie: